energetika
Cégünk rendszeresen végez energetikai felméréseket, nyújt energetikai tanácsadásokat. Több éves energetikai tapasztalatunkra alapozva, valamint saját fejlesztéseinkből, valamint a velük elért eredményekből kiindulva, partnereinknek kész megoldásokkal tudunk szolgálni.
KapcsolatMa már az épületek használatbavételéhez, és 2012. január elsejétől az ingatlanok adásvételénél is kötelező energetikai tanúsítványt beadni.
Ennek elkészítésére szakvizsgával, jogosultsággal és kellő tapasztalattal rendelkezem. Az energetikai tanúsítványt el tudom készíteni meglévő épületre - megbízható tervek vagy helyszíni felmérés alapján -, még a tervezés vagy az építés stádiumában lévő, vagy használatbavételre váró házra egyaránt.
De mi is az az energetikai tanúsítvány? Mit mutat meg, mit tanúsít? És miért fontos egy épület tulajdonosa, üzemeltetője számára?
Manapság, az energiaárak emelkedésével és a klímaváltozás hatásainak erősödésével egyre fontosabbá válik épületeink energetikai minősége is. Talán kevesen tudják, de energiafelhasználásunk - és ezáltal energiaköltségeink - kétötöde épületeinkhez köthető. Ezen belül is a legtöbb energiát az épületek üzemeltetése során használjuk el, és csak viszonylag kis hányadát az építőanyagok előállítása, szállítása és összeépítése, bontása során. A magyarországi klíma mellett a legtöbb forrást a fűtés emészti fel, emellett azonban nem elhanyagolható a melegvízkészítés hőigénye sem. Energiát használunk fel továbbá a világításra, a háztartási gépek működtetésére, és esetenként az épület hűtésére és szellőztetésére is. Nem mehetünk el szó nélkül a berendezéseink által "elszórt", nem hasznosuló energiahányad mellett sem. Ezek a tételek adják ki az épület rezsijét - és ez alapján kiszámítható az is, mennyi CO2-kibocsátással jár az épület üzemeltetése. Energetikai beruházással, nem csak aktuális kiadásai csökkennek, hanem ingatlanának piaci értéke is nő (lásd: más európai példák konkrétan Ausztria vonatkozásában készített kimutatás)